Nowy trend drzwi przesuwnych.

Różnorodność stylów, trendów oraz inspiracji obecnych w dzisiejszym wzornictwie, daje ogromne metody projektowania i aranżowania mieszkań.

 

Standardowo stosuje się tu różne materiały budowlane: szkło, drewno, metal oraz ich łączone formy. Coraz poważniejszą popularność przy aranżowaniu mieszkań zyskuje aluminium, jakiego wykorzystanie pozwala na osiągnięcie efektu lekkości a także minimalizmu.

Piękny blask aluminium

Duże możliwości kształtowania aluminium, jego naturalna lekkość i uniwersalność, powodują, iż jest ono używane w produkcji mebli oraz elementów wyposażenia mieszkań: na przykład w kinkietach, oprawkach lamp żaluzjach bądź też drzwiach – w każdym miejscu, gdzie ważny jest nowoczesny design i funkcjonalność. Istotne w dekorowaniu mieszkania, poza stylem samych ścian, podłóg i dekoracji, są elementy do zabudowy – drzwi przesuwane, jakie mogą służyć zarówno do rozdzielania poszczególnych pokoi, jak również do budowania wnęk, pełniących również funkcję szafy.

Ozdobienie tego typu drzwi może być różnorodne – zrobione z paneli, szkła kolorowego bądź też luster. Klasa krajowego producenta

Ogromna konkurencja w branży profili z aluminium powoduje, iż będziemy mogli wybrać spośród szerokiej oferty produktów. Należy być jednak ostrożnym, gdyż niska cena takich konstrukcji często może okazać się pułapką. Większość systemów robiona jest bowiem na terenie Chin, co marnie odbija się na ich jakości. W branży są jednak również polscy producenci, jakich oferta spełnia wysokie standardy jakościowe – Posiadanie prywatnego zaplecza do produkcji i grupy konstruktorów zapewniają najwyższą jakość naszych profili. Jesteśmy w stanie stale monitorować ich standard, sprawdzając dowolny etap wykonywania produktu – wspomina Agnieszka Jeznach, Dyrektor Marketingu firmy Yawal S.A., jaka pod nazwą Alwood wykonuje aluminiowe zestawy meblarskie – Różniąc się od innych producentów nie zlecamy wykonywania profili w Chinach, lecz wykonujemy i magazynujemy je na własnym terenie. Jesteśmy w stanie więc powiedzieć, iż nasze towary są w całości krajowe – dodaje Agnieszka Jeznach.

W ofercie Alwood będzie można wyszukać dwa rodzaje profili, wyróżniających się od siebie grubością. System 18 jest dedykowany do budowy drzwi przesuwanych z wypełnieniem o grubości nie więcej jak 18 mm i cechuje się prostotą montażu drzwi oraz wielką wytrzymałością Lekkie i eleganckie drzwi przesuwne można uzyskać wykorzystując system 10, w jakim wypełnienie może tworzyć tak płyta, jak również szkło, szyba o bezpiecznej strukturze bądź też lustro. Powyższe systemy posiadają powłokę anodowaną, wykonaną w zgodzie z zasadami certyfikatu QUALAND – zapewnia im to wytrzymałość na rdzewienie w obecności podwyższonej wilgotności oraz zachowanie wytrzymałej powłoki dekoracyjnej w trakcie używania.

Zależnie od naszych wymagań wypełnienie może być zrobione postaci „przezroczystej ściany”, bądź całkowicie wypełnione. Rozwiązania konstrukcyjne drzwi przesuwnych winny charakteryzować się bardzo wysoką estetyką, a równocześnie być wytrzymałe oraz niezbyt ciężkie – tak, żeby można je było prosto zasuwać a później odsuwać. Na osiągnięcie tych parametrów pozwala zastosowanie aluminium, jakie charakteryzują się nie tylko funkcjonalnością, lecz i świetnym wyglądem. Piękny blask aluminiowych materiałów, dodaje tej konstrukcji elegancji oraz powoduje, iż doskonale wpisuje się ona w każdego typu wnętrze.